Elkezdődött a 2017-es Tour de France előtti utolsó erőpróba, a Critérium du Dauphiné, ahol máris hazaért egy szökés.

Sajnos ismét gyásszal indult egy kerékpárverseny rajtja. A Londonban szombat éjszaka történt eseményekre a hatóságok terrortámadásként hivatkoznak.

A rajt ellövését követően 170 kilométernyi dombos terep várt a versenyzőkre.

Axel Domont (AG2R), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Antonio Nibali (Bahrain-Merida), Romain Sicard (Direct Energie), Silvio Herklotz (Bora-Hansgrohe), Ruben Fernandez (Movistar) és Angel Madrazo (Delko) vállakoztak szökésre. A hetes igen komoly tempót diktált, hamar megnyugtató előnyre tettek szert. Volt, hogy hat perccel is vezettek.

A mezőny élén eleinte a két nagy sztár, Alberto Contador (Trek Segafredo) és Chris Froome (Team Sky) csapata igyekezett biztonságos távolságban tartani az elmenést. Később az Astana és az Orica is besegített nekik, de végül nem sikerült utolérni a szökést.

Saint-Étienne-ben 3 kört kellett megtennie a versenyzőknek a célig, melyből az elsőben támadott a szökésből De Gendt. Vele csak Domont tudott menni, azonban az utolsó körben ő is leszakadt a belgáról, aki magabiztosa nyerte a Dauphiné első szakaszát.

De Gendt egy perccel vezet a verseny legnagyobb esélyesei előtt (Contador, Froome, Valverde együtt érkeztek), amit vélhetőleg nem fog tudni megtartani, de egy top 10-re még lehet esélye (a 2012-es Giro d’Italián például hasonló szökéssel lett harmadik az összetettben).

De Gendt elmondása szerint a pöttyös trikóra pályázott, azonban a fiatalok versenyét leszámítva most minden különversenyben vezet, csapata is az első helyen áll a ranglistában. A fehér trikó Pierre Latour-on (Ag2r) lesz holnap.

A 2017-es Critérium du Dauphiné 1. szakaszának végeredménye és az összetett állása:

A bringázás mellett az írás volt az első olyan dolog az életemben, ami több, mint két hétig le tudott kötni és ez máig is tart. Ebből lett a Flowcycle, ahol az a célom, hogy bemutassam, a bringa nem csak szimplán egy eszköz, hanem megoldás korunk legtöbb égető problémájára. És mellette piszkosul élvezetes is!