Rengeteg protektor, bukósisak, ízületvédő közül válogathatunk, de mi a helyzet, ha prioritásbeli sorrendet kell felállítani?

Az elmúlt tíz évtizedben igazi bringás bummnak lehettünk szemtanúi Magyarországon és különösen Budapesten. Sokan azt gondolnák, hogy a több kerékpáros rögtön több balesetet is generál, de a legújabb kutatások szerint minél többen bringázunk, annál nagyobb biztonságban is tekerhetünk az utakon.

Hirdetés
Forrás: BKK

Ezek szerint bohóckodás sisakkal meg mindenféle izékkel bajlódni?

Attól mert sokan bringázunk, a veszély továbbra is jelen lesz, csupán egyre közelebb kerülünk ahhoz a bizonyos 0%-hoz. Viszont nem véletlen, hogy sokan inkább lemondanának a védelemről. A bringázásban alapvetően az a legnagyobb érték, hogy könnyedén fel lehet rá pattanni, nem igényel előkészületet, egyszerűen csak könnyen eljuthatunk vele A-ból B-be.

Röviden: a kerékpározás szabaddá tesz.

A szabadságot pedig nem lehet eléggé túlértékelni a mai rohanó világunkban. Amikor munka után nem a buszmegállóban vagy a dugóban ácsorogsz, hanem csak tekersz a kocsisorok között, talán megfeledkezel arról, hogy a közlekedés továbbra is veszélyes üzem marad.

Priorizálni kell

Ha nem akarsz lemondani a bringázás nyújtotta a szabadságérzetről, de valamennyire védenéd is magad, érdemes alternatív megoldásokat keresned. Elsőként józanul gondolkodva vizsgáld meg azt, hogy nagy valószínűséggel melyik az a testrészed, ami megsérülhet, és azon belül is melyik az, ami a leginkább befolyásolná az életedet, ha megsérülne. Valószínűleg egyet értesz velünk, ha azt mondjuk, hogy a lista elején a fej és a gerinc fog szerepelni.

Nem akarsz sisakot viselni? Itt egy alternatív megoldás!

Máris kikötöttünk a tyúk vagy a tojás eseténél: a gerincprotektortól beizzad a hátunk, a bukó pedig tönkre teszi a hajat, nem néz ki jól, és sok helyet foglal.

Az életnél nincs fontosabb

A Neurológiai Műtétek Amerikai Egyesülete (AANS) közel félmillió fejsérüléssel végződő sportbalesetet listázott egy felmérésében, amiből érdekes dolgok derültek ki. Toronymagasan a kerékpárosok vezetik a listát 85 ezer esettel, a második helyezett focinál is csak fele ennyi fejsérülést diagnosztizáltak. Nem sokkal lemaradva a harmadik és negyedik helyen a baseball és a kosárlabda következik, amelyektől talán nagyobb esetszámot sejtett volna az ember. A kutatásból azt is kiderítették, hogy a kerékpáros balesetek során a fejsérülés okoz leggyakrabban olyan sérülést, ami maradandó életminőség romlással, vagy akár halállal végződik.

Dönts a legjobb tudásod szerint!

Kemény számok, de fontos kiemelni, hogy kellő odafigyeléssel nem leszel életveszélyben, ha bringázol. Az a fontos, hogy a legjobb tudásod szerint mérlegelj, ha védőfelszerelést választasz. Ha fontosnak tartasz egy kis plusz védelmet, de nem akarsz tőle túlbiztosítottnak látszani, kompenzálj!

[vc_cta h2=”Használd ki, hogy Flowcycle olvasó vagy!” txt_align=”center” add_button=”bottom” btn_title=”Megnézem az Overade bukókat!” btn_color=”turquoise” btn_align=”center” css_animation=”appear” btn_link=”url:https%3A%2F%2F3mgdesignstore.hu%2Fuzlet%2Foverade-plixi-osszehajthato-sisak%2F||target:%20_blank|”]Válassz olyan bukósisakot, amivel nem csak a fejedet véded, hanem stílusos kiegészítőként is beválik. Mi már tudunk ajánlani egyet ?: a stílusos Overade Plixi összehajtható bringás sisakot most extra kedvezménnyel vásárolhatod meg a gombra kattintva.[/vc_cta]

(A cikket az Overade támogatta.)

Hirdetés
Itt olyan írásokat olvashatsz, amelyek a Flowcycle többi cikkeihez hasonlóan érdekesek és hasznosak, de elkészítésüket egy külső cég támogatta.

Hozzászólnál, vitatkoznál? Itt megteheted!

Ne felejtsd el a hozzászólást!
Kihagytad a nevet