A sokak által sebezhetőnek tartott Team Sky versenyzői közül négyen is befértek a nyitó időfutam top 10-ébe.

Végig szakadó eső és egy 14 kilométeres időfutam várt a Tour de France mezőnyére az első napon, Düsseldorfban. Előzetesen esélyesnek tartották a helyi sztárt, a világbajnok Tony Martint (Katusha Alpecin), Vasil Kiryienkát (Team Sky), Stefan Küngöt (BMC Racing Team) vagy a szlovén Primoz Roglič-ot (Lotto NL Jumbo), ám a legjobbnak végül Geraint Thomas (Team Sky) bizonyult. A brit sohasem nyert még Tour szakaszt és teljesítményével természetesen ő húzhatja magára a sárga és ezúttal a zöld trikót is.

Nem ment rosszul a többi Sky-os versenyző sem. Kiryienka harmadik helyezettként 7, a címvédő Chris Froome 12, Kwiatkowski pedig 15 másodperc hátrányban zárt. Ilyet legutoljára az Astana csinált a 2009-es monacói időfutamon. Akkor Contador, Leipheimer, Armstrong és Klöden fért be a 10-be.

A második helyet Stefan Küng (BMC Racing Team) csípte el, aki így a fehér trikóval vigasztalódhat. Csapattársa, Richie Porte 35 másodpercet kapott Froome-tól, Contador 42-t bukott a kenyai brithez képest. Simon Yates (Orica – Scott) ment egész jót, hiszen 25 másodpercnyi vereséggel zárta a napot. Az Astanások közül Aru és Fuglsang szinte ugyanolyat mentek, 40-42 másodpercet osztott ki nekik Froome. Quintana jól teljesített magához képest, csak egy másodperccel ment lassabb időt, mint Porte.

Chris Froome áll tehát a legjobban az esélyesek közül – hacsak az újdonsült sárga trikós Thomast nem számítjuk.

A nap során többen is elestek, köztük a szakaszra is esélyesnek tartott Primoz Roglič (Lotto NL – Jumbo) vagy az összetett top 10-re pályázó Tony Gallopin (Lotto Soudal). A szlovén még szerencsésen megúszta, nem úgy, mint Izagirre (Bahrain Merida) és Valverde (Movistar Team), akik feladni kényszerültek a versenyt. Valverde egy balos kanyart mér el csúnyán és óriási sebességgel találta el a lábával/oldalával a kordont. Egyelőre nem tudni, hogy milyen sérülései vannak.

Videón Valverde bukása:

Holnap 203 km-es sík szakasz vár a mezőnyre Düsseldorf és Liége között.

A 2017-es Tour de France 1. szakaszának végeredménye és az összetett állása:

A bringázás mellett az írás volt az első olyan dolog az életemben, ami több, mint két hétig le tudott kötni és ez máig is tart. Ebből lett a Flowcycle, ahol az a célom, hogy bemutassam, a bringa nem csak szimplán egy eszköz, hanem megoldás korunk legtöbb égető problémájára. És mellette piszkosul élvezetes is!