Vas Balázs komoly előnnyel érkezett a Bazilika előtti befutóba.

Szokás szerint májusban rendezték a Kínok Kínja amatőr országúti kerékpárversenyt. A viadal a régió keményebb versenyei közé tartozik, a 124 kilométeres hosszú távon három kört kell megtenni az Esztergom-Pilismarót-Két-Bükkfa nyereg (Dobogókő)-Esztergom útvonalon.

2018-ban a férfiak között az U19-es Vas Balázs (Merida Maraton Team CST) volt a legerősebb, utána percek teltek el, míg az elit2 legjobb,  Mészáros Zoltán (Bakony Bike) is befutott. A harmadik helyen Tomka János (Dr. Bátorfi Agria) végzett.

A nőknél az olasz csapatban versenyző Király Mónika (S.C. Michela Fanini) futott be elsőként, megelőzve Matuz Etelkát (FTC) és Temela Esztert (SZINGO-Fehérvár)

Halvány emlékeim szerint legutoljára 2013-ban nyerte U19-es ezt a versenyt, akkor Pelikán János diadalmaskodott, aki azóta már osztrák kontinentális csapatban teker. Szerk: tévedtem, 2017-ben Peák Barnabás nyerte a versenyt, aki akkoriban még szintén befért volna az U19-be, de elitként indult.

A teljes eredménylistáért kattints ide.

Címlapfotó: Esztergomi Küllőszaggatók Facebook

A bringázás mellett az írás volt az első olyan dolog az életemben, ami több, mint két hétig le tudott kötni és ez máig is tart. Ebből lett a Flowcycle, ahol az a célom, hogy bemutassam, a bringa nem csak szimplán egy eszköz, hanem megoldás korunk legtöbb égető problémájára. És mellette piszkosul élvezetes is!