A Kontent-DKSI mindössze 18 éves versenyzője a Tour de la Mirabelle nevű helyi szinten jegyzett (2.12.1.. kategóriás) verseny első, 80 kilométeres szakaszát nyerte, így egyúttal ő áll az élen a három napos verseny összetettjében is.

Peák mindössze két éve kerékpározik, de tavaly már sikerült megnyerni a hazai bajnokság mezőny és országúti számát is, valamint top 10-ben végzett az Európa Bajnokság számaiban. 2017-ben a debreceniekhez igazolt, de egyúttal lehetőséget kapott a UCI svájci edzőközpontjában is a bizonyításra.

A Tour de Mirabelle-ről még annyit érdemes megtudni, hogy 2012 óta minden győztes profi szerződést kapot a sikert követő évében.

A versenyt az élről váró Peák Barnabásra és a mezőnyre ma 157, holnap pedig még 172 kilométer vár. Az eredményekről természetesen beszámolunk.