Ötször többet keres a Francia Körverseny sárga trikósa, mint a Giro d’Italia rózsaszín trikósa. Összesen több, mint 2 millió eurót osztanak ki a szervezők.

2 280 950 euró, vagyis több, mint 700 millió magyar forintnak megfelelő összeget szór szét a Tour de France szervezője, az A.S.O. a résztvevő versenyzők és csapataik között. Az összegeket természetesen minden alkalommal szétosztják a csapattagok között legyen szó akár egyéni, akár csapat győzelemről. Lássuk, mennyi az annyi!

Fehér trikó (Maillot blanc)

Az összetettben legjobb időeredménnyel álló 26 évnél fiatalabb kerékpáros öltheti magára a fehér trikót.

Pénzdíj: naponta 300 euró + a végső győztesnek 20 ezer euró jár. Ötezer eurós lépcsőkben egészen a negyedik helyezettig osztanak még pénzt.

2016-os győztes: Adam Yates (Orica – BikeExchange).

Pöttyös trikó (Maillot à pois rouges)

A verseny szervezői az egyes emelkedők tetején hegyi hajrákat jelölnek ki, ahol az emelkedők nehézségi szintjéhez mérten pontokat osztanak ki. Aki az adott szakasz végén a legtöbb hegyi ponttal rendelkezik, az viselheti a pöttyös trikót.

Pénzdíj: naponta 300 euró + minden nap egyes hegyi hajrá megnyerése plusz pénzdíjjal jár. A kiemelt kategóriás hegyekért 800-450-300, az első kategóriás hegyekért 650-400-150, a második kategóriás hegyekért 500-250, a harmadik kategóriás hegyekért 300 eurót osztanak a helyezetteknek. A végső győztes 25 ezer eurót (~7,7 millió Ft) zsákmányol, és még a nyolcadik helyezett is kap 2000 eurót.

2016-os győztes: Rafal Majka (Tinkoff).

Zöld trikó (Maillot vert)

A verseny szervezői a szakaszokon belül, illetve a szakaszok végén hajrákat jelölnek ki, ahol pontokat lehet szerezni a zöld trikó versenyében. Aki az adott szakasz végén a legtöbb ponttal rendelkezik, az viselheti a zöld trikót.

Pénzdíj: naponta 300 euró + minden hajránál az első három 1500-1000-500 eurót kap + a végső győztesnek 25.000 euró jár. Egészen a nyolcadik helyezettig osztanak pénzt, az utolsó 2000 eurót zsebelhet be.

2016-os győztes: Peter Sagan (Tinkoff)

Sárga trikó (Maillot jaune)

A verseny korai támogatója a L’Auto sárga hasábjairól mintázott trikó jár annak, aki az összetett verseny élén a legjobb időeredménnyel áll.

20. €1.000 egészen a 160. helyezettig

2016-os győztes: Christopher Froome (Team Sky)

Csapatverseny

A képlet a sárga trikóhoz hasonló, itt viszont minden csapatból a három legjobban teljesítő versenyző idejét adják össze. A jóváírások ebben az összetettben nem számítanak. Ez alapján a végső győztes csapat 50 ezer eurót zsákmányol, és még az ötödik helyezett is kap 8000 eurót.

2016-os győztes: Movistar Team

Szakaszgyőzelem

Egy adott nap megnyeréséért is osztanak ki pénzt a szervezők, méghozzá nem is keveset.