A 2020-as vb-ezüst, és a világkupa megnyerése után egyértelmű esélyesként izgulhattunk Vas Kata Blankáért a belgiumi Oostendében megrendezett cyclocross világbajnokságon, ahol természetesen az U23-as számban indult. Nem sokon múlt a bravúr.

Az U23-as nőkre egy elég hosszú (2,9 km-es), tengerparti futóhomokkal és 21%-os brutális emelkedővel tarkított pálya várt, összesen négy körrel.

Vas Kata Blanka remek rajtot vett, az élen fordult az első kanyarban, ám hamar kiderült, hogy a versenyt a hollandok fogják dominálni. Az első futóhomokos részen Fem Van Empel esése akasztotta meg kicsit a narancsok menetelését, de a kör közepére így is egy holland, Inge van der Heijden vezetett, mögötte szűk tíz másodperccel lemaradva Blanka és Van Empel-Van Alphen kettőse tekert. Blanka többször is egyedi íveket használva vezette az üldözést, ami a harmadik kör közepére be is ért, felértek az addig egyedül élen tempózó van der Heijdenre.

Az utolsó körben végül szimplán az erő alapján dőltek el a helyezések. A korábban még homokágyból feltápászkodó Fem Van Empel el tudott húzni a többiektől, és a célig menetelve megszerezte a világbajnoki címet. A második Aniek Van Alphen lett néhány másodperc különbséggel, míg Blanka 9 másodperccel a győztes mögött a bronzérmet szerezte meg.

+2:11
A bringázás mellett az írás volt az első olyan dolog az életemben, ami több, mint két hétig le tudott kötni és ez máig is tart. Ebből lett a Flowcycle, ahol az a célom, hogy bemutassam, a bringa nem csak szimplán egy eszköz, hanem megoldás korunk legtöbb égető problémájára. És mellette piszkosul élvezetes is!