A férfiaknál Peák Barnabás, a nőknél Hajnal Adrienn diadalmaskodott az egyéni időfutamban a kerékpározók debreceni országos bajnokságán csütörtökön.

A 38 kilométeres, fordítós pályán tavalyi ígéretéhez hűen Peák Barnabás (KONTENT-DKSI-WCC) bizonyult a leggyorsabbnak. A Bringasport beszámolója szerint Peák előnyének nagy részét a szembeszeles szakaszon gyűjtötte össze, végül 49-es átlagot hajtott. Második helyen a négyszeres időfutam bajnok specialista, Fejes Gábor (CK Spartak Tlmače) végzett bő két perces hátrányban, míg a címvédő, Pelikán János (My Bike – Stevens) csak a harmadik helyet szerezte meg.

A nők 19 kilométeres távján a tavalyi győztes Király Mónika csak néhány századmásodperccel maradt le a címvédésről. Némi meglepetésre a Ferencváros triatlonozója, Hajnal Adrienn lett a magyar bajnok. A harmadik helyen 20 másodperc hátránnyal Arany Gitta végzett.